Turín bude zelenší, pribudne 23 elektrobusov

Na historickom námestí Piazza Castello sa predstavili prvé tri e-autobusy. Tieto 12-metrové elektrické vozidlá sú prvými z 23 modelov, ktoré spoločnosť BYD dodá prepravnej spoločnosti Gruppo Torinese Trasporti. Prepravca obsluhuje metropolitnú oblasť s dvoma miliónmi obyvateľov a prevádzkuje flotilu viac ako 1 100 autobusov.

byd_torino

byd_torino3

Dvadsať nových autobusov bude slúžiť na trasách v Turíne a tri budú pôsobiť v neďalekom mestečku Novaro, ktoré spája mestské centrá s prímestskými oblasťami. BYD poskytne mestu plnú servisnú podporu po dobu 10 rokov.

„Taliansko, spoločne s Veľkou Britániou, Francúzskom a krajinami v Beneluxe a Škandinávii, je pre BYD špičkovým európskym trhom. Naša spoločnosť  chce prispieť k tomu, aby sa Turín stal zeleným mestom”, povedal Isbrand Ho, výkonný riaditeľ spoločnosti BYD Europe.

 

Zdroj:  Chargedevs.com, GTT

Prečítajte si ďalšie články

Mapa staníc

E-mobilita spája európske regióny

Jazda elektrickým autom je tichá, bezpečná a vďaka rozširujúcej sa nabíjacej infraštruktúre aj veľmi pohodlná. Pozrite si prehľad štandardných a rýchlonabíjacích staníc, ktorú pravidelne dopĺňame o nové nabíjacie body. Cestu elektromobilom si tak môžete naplánovať bez obáv kamkoľvek.
204
nabíjacích staníc