Elektromobilom do Chorvátska – 2. deň

Výlet za letným dobrodružstvom v elektromobile pokračuje :-)

Vyspať sa treba

A keď sme mali smelé plány dostať sa do chorvátskej Rijeky už prvý deň, žiaľ okolo poldruhej pomaly v mikrospánku odstavujeme auto. Slovinsko sme si nestihli ani poriadne užiť a už je tu Chorvátsko. Do Rijeky to síce je už len necelá hodina, ale nemá zmysel to siliť. Tak či tak dnes budeme spať v aute a neznáme odpočívadlo vyhodnocujeme ako bezpečné miesto na nocľah. Svedčí o tom počet pristavených áut a ľudí, ktorí si rozbalili spacáky pred svojimi autami.

Japonská spoľahlivosť na Balkáne

Dnes máme za sebou toho dosť. O tretej ráno sme sa vrátili z Cypru, o 13:00 sme už boli v Bratislave, naložili batožinu do elektromobilu a prešli viac ako 500 kilometrov cez 4 krajiny. Takže teraz si dávame 5 hodinový spánok. Aj keď sa to nezdá, odpočinok príde vhod aj pre Nissan. Celý deň bolo neuveriteľne teplo, trikrát po sebe sme nabíjali cez Chademo a preto aj ukazovateľ teploty bateriek atakoval červené hodnoty. Ale bez obáv, nijako to neznižovalo komfort počas jazdy. Aj keby ukazovateľ dosiahol maximum, a vy by ste pokračovali v ceste ďalej, auto by iba znížilo výkon motora a tým aj spotrebu a záťaž pre batérie. Japonci myslia na všetko.

6 7 9 10

Kam sa naša posádka dostala z Rijeky ďalej? Viac sa dozviete tu.

Prečítajte si ďalšie články

Mapa staníc

E-mobilita spája európske regióny

Jazda elektrickým autom je tichá, bezpečná a vďaka rozširujúcej sa nabíjacej infraštruktúre aj veľmi pohodlná. Pozrite si prehľad štandardných a rýchlonabíjacích staníc, ktorú pravidelne dopĺňame o nové nabíjacie body. Cestu elektromobilom si tak môžete naplánovať bez obáv kamkoľvek.
204
nabíjacích staníc