Online rezervácia nového Audi e-tron spustená

Plne elektricky poháňané SUV od Audi vychádzajúce z konceptu Audi e-tron quattro concept spúšťa vôbec prvý online predpredaj daného modelu. Slovenskí zákazníci si môžu prvé 100% SUV od Audi rezervovať už v týchto dňoch.

K jeho špecialitám patrí výlučne elektrický výkonný pohon e-tron quattro s výkonom do 370 kW.

Jeho línie sú aerodynamicky optimalizované s koeficientom odporu 0,25. E-tron je plný kreatívnych dizajnových riešení.

Zdroj: www.audi.sk

Spoľahlivý dojazd = 500 km

Elektromobil Audi e-tron quattro pracuje na princípe troch elektromotorov – prvý elektromotor poháňa predné kolesá, dva ďalšie elektromotory poháňajú samostatne zadné kolesá.

Elektromotory tak spolu dosahujú výkon až 320 kW. V niektorých jazdných situáciách je k dispozícii celkový výkon dokonca až 370 kW a elektromobil dosahuje maximálny krútiaci moment vyše 800 Nm.

Výkonom sa vyrovnáva športovým automobilom – rýchlosť 100 km/h dosiahne e-tron už za 4,6 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 210 km/h. Výrazný je aj dojazd a to až 500 kilometrov.

Zdroj: www.audi.sk

Dizajnové línie

Audi e-tron quattro concept dosahuje rovnováhu medzi štýlovým dizajnom a dokonalou aerodynamikou. Elektromobil má dĺžku 4,88 metra, šírku 1,93 metra a výšku iba 1,54 metra. V zadnej časti modelu je výrazná zasklená časť kabíny, dizajn tak pôsobí dynamicky ako kupé. Koeficient aerodynamickú odporu má rekord v segmente SUV – iba 0,25.

Zdroj: www.audi.sk

Luxusne vybavený interiér

Dizajnové línie v exteriéri nekončia. Už po prvých momentoch vo vnútri Audi e-tron na vás zapôsobí ľahký a vzdušný interiér. Vďaka čisto elektrickému pohonu sa elektromobil zaobíde bez kĺbového hriadeľa, čo vytvára priestor pre dodatočné prvky konektivity a ovládania.

Všetky displeje sa zobrazujú vďaka technológii OLED veľkoplošne. E-tron počúva aj na hlasové povely a gestá.

Spustenie predaja modelu Audi e-tron pre slovenských zákazníkov je predpokladaný koncom roka 2018.

Zdroj: Audi Slovensko www.audi.sk