Londýnske letisko Heathrow so službou chauffeur service a modelom Jaguar I-Pace

Najrušnejšie britské letisko čoskoro uvedie do prevádzky 200 modelov Jaguar I-Pace už toto leto a vytvorí vôbec najväčšiu flotilu elektromobilov určených pre účely chauffeur service

Pasažieri prilietajúci na londýnske letisko Heathrow budú mať už počas tohtoročných letných mesiacov mobilitu zabezpečenú užívaním modelu Jaguar I-Pace.

Spočiatku bude k dispozícii 50 elektromobilov a počas 12 nasledujúcich mesiacov pribudne 150 ďalších modelov. Heathrow tvrdí, že vďaka tejto iniciatíve zníži ročný výdaj oxidov dusíka o 8 ton.

Zdroj: www.autocar.co.uk

 

Prvý čisto elektrický Jaguar

Jaguar I-Pace je prvý výlučne elektrický model. Využíva 90kWh lithium-ion batérie a je schopný dojazdu až približne 480 km na jedno nabitie. Priemerný “šoférsky automobil” v Británii najazdí približne 183 km denne.

 

Vyššia životnosť a ekonomické jazdenie

Model I-Pace sa navyše vyznačuje intervalmi servisu po dvoch rokoch alebo 33 000 km. Ide o výrazne dlhšie obdobie ako pri klasických automobiloch vybavených spaľovacími motormi.

Celková údržba automobilov je tak lacnejšia ako pri konvenčných automobiloch. Vo vybraných britských mestách sa navyše priebežne dostávajú hromadne do prevádzky elektrické autobusy.

 

Zdroj: www.autocar.co.uk/